View Single Post
Stary 14-08-2016, 13:30   #9
tracer88
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-03-2013
Model: Mondeo MK3 Fiesta mk6 GSXR 600 K6
Silnik: 2.0 16V 145KM 1.4 80KM
Rocznik: 2002 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: Wibracje karoserii i kierownicy powyżej 100km/h. Brak powyżej 170km/h.

Dzięki koledzy za rady i sugestie.
Tarcze są proste. Przy hamowaniu nie mam żadnych wibracji.

Zanurkowałem pod auto. Co prawda niedziela ale to jedyny luźniejszy dzień. Wałek prawej półosi sztywny. Łożysko podpory nie ma grama luzu w żadną stronę. Przeguby zewnętrzne sztywne. Grama luzu.
Co do wewnętrznych jest jedynie lekki luz obrotowy. Jakieś 0,5cm na oko. Luz ten jednakowo posiada zarówno przegub wewnętrzny lewy jak i prawy.
Test z kręceniem podniesionymi kołami prawidłowy. Nic nie hałasuje, puka.
Jeszcze raz obejrzałem osłony. Wszystko idealne.

Czy luz obrotowy przegubów wewnętrznych nieduży jakieś 0,5cm jest normalny? Luz jednakowy z lewej i prawej strony. Auto ma autentyczny przebieg 218 tys km.

Dzisiaj znowu wskoczyłem na autostradę. 160km/h - 170 i stól. Żadnych drgań. Nie mam pojęcia o co chodzi. Największe wibracje kierownicy i karoserii są od 120 do 140km/h. Koła sprawdzane, wyważane. Podmieniałem na inny komplet. Co prawda nie jakiś super ale zawsze. Chyba że pożyczę od kogoś koła kto nie ma żadnych drgań skoro koledzy mimo wszystko sugerują koła.

EDIT: zapomniałem napisać że gwałtowne przyspieszanie, hamowanie silnikiem i jazda na luzie nie mają wpływu na występowanie wibracji, ciągle tak samo.

Cytat:
Napisał MDMcapital Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzywa (pogięta) felga. Też tak miałem
Kolego a też przy większej prędkości wibracje mijały?

Ostatnio edytowane przez tracer88 ; 14-08-2016 o 15:11
tracer88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem