Temat: [C-MAX 2003-2007] "Klekotanie" podczas przyspieszania
View Single Post
Stary 12-08-2016, 20:44   #1
Luks84
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-04-2014
Skąd: B-B
Model: C-Max
Silnik: 1,8 Duratec
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie "Klekotanie" podczas przyspieszania

Witam forumowiczow .
Chcialbym poradzic sie w temacie, ktory od dluzszego czasu spedza mi sen z powiek . Problem dotyczy C-Maxa z 2006r. silnik 1,8 benzyna 125KM.
Podczas przyspieszania pomiedzy 2000 rpm a 3000rpm z silnika dobywa sie dzwiek "klekoczacych zaworow" . Dzwiek pojawia sie tylko gdy silnik jest cieply , na zimnym problemu nie ma . Dzwiek jest taki sam jak w sytuacji gdy podczas ruszania dajemy zbyt malo gazu i delikatnie przydusimy silnik (slychac wtedy rowniez takie krotkotrwale klekotanie zanim silnik wejdzie na wlasciwe obroty). O ile podczas ruszania jest to dla mnie normalna sytuacja ( slyszalem to w wielu samochodach ) o tyle podczas przyspieszania jest to dla mnie bardzo niepokojace . Dodam jeszcze ze samo " klekotanie " trwa srednio od 1 do 3 s i zwykle gdy silnik przekroczy 3000 rpm to juz dalej idzie jak trzeba . Mam wrazenie ze jest to zwiazane z obciazeniem silnika bo, gdy jechalem autem w pelni zapakowanym na wakacje dzwiek slyszalem niemalze na kazdym biegu , ale tylko podczas rozpedzania samochodu .

Prosze o jakies sugestie co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy ? czy jest to jedna z pierwszych oznak ze silnik powoli nadaje sie do remontu ? Ktos mial podobne doswiaczenia ?
Luks84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem