View Single Post
Stary 09-07-2016, 15:52   #32
robencjo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2008
Skąd: Śląskie
Model: C-Max Ghia
Silnik: 1.8 benzyna 120 KM
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie Odp: Podwyższone i falujące obroty - co może być przyczyną?

witam, mam to samo, zdiagnozowaną pękniętą rurkę, w chwili obecnej już zakupiłem s serwisie za 142 zł na firmę, normalna cena dla prywatnego klienta to 168 zł. Rurka została dobrana wg nr VIN u mnie jest to nr. 6G9G 6758 AA w razie czego podaję nr części magazynowej Ford Serwis 1430644, po podaniu tego nr już wiedzą o jaką część chodzi. Na dzień dzisiejszy na śląsku dostępność na zamówienie , czas oczekiwania to koło 6 ciu tygodni. A co do sprawdzenia to można to zrobić wsadzając długi cienki śrubokręt lub drut pomiędzy środkową przerwę w kolektorze dolotowym od przodu na wysokości reflektorów ( świecimy dobrą latarą-wszystko widać) i nacisnąć widoczną rurkę. Kiedy wzrosną obroty przy dociskaniu rurki to jest na 100 procent pęknięcie. Powodzenia.
Jestem po wymianie rurki, jest troche gimnastyki ale ja w przeciwieństwie do kolegi straszak1976, zrobiłem to bez zdejmowania kolektora, trzeba od spodu wykręcić rozrusznik i mamy trochę miejsca na wymianę rurki. Mniej czasu to pochłonęło i mniej roboty. Wymianę robiłem sam u znajomego w garażu z podnośnikiem, więc koszty miałem tylko rurki. Powodzenia.

Ostatnio edytowane przez robencjo ; 17-07-2016 o 06:40
robencjo jest offline   Odpowiedź z Cytatem