Temat: [Mondeo 2000-2007] Wymiana sprężarki klimatyzacji 2,0tddi
View Single Post
Stary 03-06-2016, 21:23   #1
daro462
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: ford mondeo mk3 kombi, S-max 1.8 tdci 125km 2006r.
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 117
Domyślnie Wymiana sprężarki klimatyzacji 2,0tddi

Witam chciałbym opisać wymianę bo niestety nigdzie nie znalazłem pomocy.
Niestety bez fotek, wymiana bardzo prosta.
Mi obecnie siadła dziś wymieniałem zeszło mi 3h, a to dlatego ze ciężko było wyjąc i kręcić śrubami a najgorzej założyć pasek, ogólnie teraz z kluczem do paska zrobiłbym to w godzinę, podstawa to kilka rodzaje kluczy tego samego rozmiaru

Zaczynamy, potrzebne dwa rozmiary klucza 10 i 13, najlepiej nasadowe płaskie , gięte

1.Podnosimy zabezpieczamy auto.Odkręcamy prawe koło, demontujemy osłonę nadkoli od strony silnika aby widzieć napinacz.
2. Ja odkręciłem napinacz- śruba nr.10 lub 13, co luzuje pasek,
3. następnie kluczem 13 luzujemy później odkręcam
pierwsza śrubę od góry - nasadowy długi,
dwie od dołu - jedną płaskim druga nasadowym.

Pomagamy sobie odginając przewody które są elastyczne jednak utrudniają dostęp.

4. Poluzowane śruby nie odkręcamy do końca, teraz lub w trakcie jak tylko ruszyliśmy każda śrubę 13, należy wcześniej kluczem nr.10 powoli odkręcać śrubę trzymające przewody podłączone do klimatyzacji,

5. środek powoli zacznie się ulatniać wiec przestajemy i tak powoli spuszczamy, kawałek po kawałku obrotu zachowując ostrożność, u mnie nie było już nic środka to tylko chwile syknęło i nic nie leciało.
6. później odkręcamy śruby 13. stukamy młotkiem w sprężarkę i się zruszy,
7. wyjmujemy powoli dołem manewrując ja w kierunku koła kierowcy przy chłodnicy, w trakcie odpinając przewód zasilania
8. montaż odwrotnie.
9. Powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam nadzieje że pomogłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez daro462 ; 03-06-2016 o 21:27
daro462 jest offline   Odpowiedź z Cytatem