View Single Post
Stary 23-02-2016, 20:48   #57
ryjasek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-10-2012
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Może też sie wypowiem,
u mnie również występowało (występuje) poszarpywanie w okolicach 80km/h, na 4 biegu. Od jakiegoś czasu objaw ten trochę ustąpił, a w międzyczasie oprócz standardowych wymian olejów filtrów itd, zmieniłem olej w skrzyni, sprzęgło zaczęło zupełnie inaczej po tym zabiegu chodzić i mam wrażenie że i to poszarpywanie trochę ustąpiło.

Odnośnie poszarpywania przy przyspieszaniu na 4 i 5 w okolicach 2000, problem ten wystepował u mnie jakieś 20-25 tys temu i wczoraj również się uaktywnił. Dnia dzisiejszego juz nie występował. Za chole$# nie wiem co to jest, jest to pojedyncze szarpnięcie. Poprzednio jak występował, to chyba jakaś nieszczelność była na tej rurze od intercoolera, ponieważ po mocniejszym skręceniu jej jakby problem ustał.
Teraz już turbina bardzo pcha olej i cała ta rura jest zapocona, niekiedy wali olejem w kabinie i wydaje sie jakby sobie pokapywał. Regeneruję turbo (świszczy przy 110km/h nienaturalnie, tylko przy wyższych prędkościach) za tydzien, zobaczymy jakie będą efekty.

Pociesza mnie fakt, że wiele osób na to cierpi, a myślałem że to mój egzemplarz tak świrował przy stałej prędkości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tdci 2.0 140km mk4 mondek
ryjasek jest offline   Odpowiedź z Cytatem