Temat: [Focus 2011-2014] Woda we wnęce na koło zapasowe
View Single Post
Stary 22-02-2016, 21:31   #16
andrzej1985@spoko.pl
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-02-2016
Skąd: Zgorzelec
Model: Ford focus mk 2
Silnik: 1.6 Tdci 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Niestety i mnie dopadła przypadłość wody w bagażniku:
Ford Focus, MK2
rok 2006, Kombi
1,8 Diesel
Woda skapywała z kratki wentylacyjnej oraz wejścia gniazdka 12V.

Po długich szukaniach na forach, własnych doświadczeniach poniżej rozwiązanie problemu, może komuś się przyda.


Mój Focus ma relingi przykręcane od środka, jak na zdjęciu 1 i 2 (klucz 10). Żeby je odkręcić należy zdjąć podsufitkę - odkręcić wystarczy pierwszą śrubę. Nie nie jest konieczne zdjęcie całej podsufitki, ale zalecam zdjąć do przednich klamek - co pokazuje zdjęcie 3. Spowodowane to jest faktem, iż jest ona dość miękka i należy uważać, aby jej nie złamać.

Zdjęcie plastików nie będzie trudne, bez czytania instrukcji dałem sobie rade ostrożnie odciągając plastiki i odkręcając śruby mocujące.

Po odchyleniu relingów ukazała się przyczyna wody w środku samochodu - pęknięcia na długości około 5 - 7 cm z prawej i lewej strony. Kupiłem w sklepie masę uszczelniająco/klejącą marki BOLL - co ważnie nie żaden silikon. Koszt 35 zł za tubę. Jest ona dość plastyczna, przypomina zwykły silikon jednak jest dużo twardsza i nie powinna pękać.
Rozprowadziłem po długości pęknięcia pędzelkiem + około 2 cm zapasu. Od tego czasu deszcze, mycie samochodu, grad nie spowodował wody w środku.
Czas demontażu plastików, relingów i podsufitki około 3 godziny. Za drugim razem czas skróciłby się o połowę, człowiek nabiera doświadczenia.
Masa klejąca schnie dość długo, samochód stał w garażu dobę do stwardnienia 100%.
Czas skręcania wszystkiego 'do kupy' około godziny.

Mam nadzieję, że komuś pomoże, z informacji ASO Ford zaoszczędziłem co najmniej 600 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Swoją drogą mechanicznie Ford bez zarzutu, przejechał ponad 150 tyś bez zająknięcia - jestem bardzo zadowolony jednak jakość blach woła o pomstę do nieba...



Ten artykuł skopiowałem z tematu WODA W BAGAZNIKU. SKĄD LECI? na tej samej stronie internetowej Forda tam jest odpowiedz na wasze problemy

Ostatnio edytowane przez andrzej1985@spoko.pl ; 22-02-2016 o 21:36
andrzej1985@spoko.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem