View Single Post
Stary 15-02-2016, 21:03   #44
mondjac
ford::amateur
 
Imię: jacek
Zarejestrowany: 13-12-2014
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1,8 TDCI i EGR czyszczenie i naprawa co i jak ?

co do zaślepienia egr w mondku miałem trochę wątpliwości jednak kiedyś zrobiłem to w oplu corsie objawy były bardzo podobne szarpanie na wyższych biegach, brak pełnej mocy palący i gasnący ciągle chek ale najgorszy był dla mnie ,,dołek pedału gazu'' to tzn. przy ruszaniu często mi gasł i wszystko ustało jeżdzi jeszcze przejechał około 30 000 po zaślepieniu.
podobne objawy w mondeo ustały po jego zaślepieniu(zaślepiłem obustronnie chłodniczkę) przejechałem około 1500 km i na razie jest ok
wcześniej wymieniłem filtr paliwa bo myslałem że to jego wina( ztym filtrem to tez zabawa)
szarpnięcia na wyższych biegach przy stałej prędkości i po dodaniu gwałtownie gazu efekt "kwadratowych kół" to wszystko przeszło
Po zaślepieniu egr nic w kompie nie programowałem, po pierwszym odpaleniu pochodził sobie na wolnych obrotach i nie wywala od tego czasu checka aż dziwne
jeszcze mnie nurtuje pompa wstępna w baku (ponoć jej tam nie ma) ale muszę zajrzeć do baku sam bo są na forach bardzo rozbieżne informacje jesli jej nie ma to po co w ogóle ten odpowietrznik u góry w filtrze?????????
mondjac jest offline   Odpowiedź z Cytatem