Temat: [Mondeo 2007-2014] Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie
View Single Post
Stary 09-02-2016, 13:31   #1006
Maco26
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 31-03-2015
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

To i ja dorzucę swoje "3 grosze". Miałem to samo, bicie przy hamowaniu, przy schodzeniu z wyższych prędkości - 120-170 buczenie jakby samolot lądował, tarcze mam oryginalne fordowskie, klocki też fordowskie się kończyły z przodu i z tyłu więc pojechałem na wymianę z chęcią wymiany kompletu (tarcze i klocki).

Mechanior stwierdził że tarcze jeszcze nie są do wymiany, miały jedynie pofalowaną powierzchnię (od starych klocków) twierdził że jak klocek jest lichej jakości to nierównomiernie ściera tarczę i powstają wyżłobienia, stąd może być bicie). wymieniłem tylko klocki (przód - ATE, tył Ferodo). Po zrobieniu ok 4-5 tyś km (głównie po mieście) tarcze się wyrównały i bicie ustało.
Nawet przy gwałtownym hamowaniu z 170 żadnego buczenia, bicia i innych dziwnych odgłosów i zachowań.

Od razu zaznaczam, że nie jestem żadnym specem i nie jestem "oblatany" w temacie. A rozumowanie mechanika całkiem do mnie przemówiło (parę złotych zawsze w kieszeni)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ralph4 dobierałeś komplet do stylu jazdy?
Maco26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem