Temat: [Mondeo 2007-2014] Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP
View Single Post
Stary 05-02-2016, 18:50   #81
kryzys
ford::average
 
Avatar kryzys
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-07-2006
Skąd: Kraków - miasto smoków i smogu
Model: VW
Silnik: Pb
Rocznik: 2017
Postów: 188
Domyślnie Odp: Nie gaśnie kontrolka ABS i ESP

jvc możesz jeszcze raz te fotki wrzucić jak posiadasz, mi również zapaliły się kontrolki ABS i ESP,nie działa tempomat, sygnał od pasów i silnik słaby. Na FORScanie pokazało awarię czujnika prawego przedniego koła lub wiązki od niego. Sprawdziłem czujnik zamieniając go miejscami z lewego koła i czujnik jest na 100% OK, w lewym kole nie pokazało błędu po zamianie a w prawym nadal pokazywało. Sprawdziłem krótką wiązkę w nadkolu na przewodność i jest OK. Z braku pomysłów zmierzyłem napięcia wiązek koła lewego i prawego przedniego. W prawym (tam gdzie jest błąd) po włączeniu zapłonu miernik pokazywał około 10V, po zapaleniu silnika niecałe 12V, w kole lewym na włączonym silniku zmierzone napięcie to około 14V, na samym zapłonie nie zmierzyłem. I pomysły mi się skończyły dziś co tu jeszcze zrobić.
-Czy taka różnica napięć może powodować błąd?
-Czy niższe napięcie może być spowodowane wiązką?
-Gdzie szukać drugiej wtyczki od dłuższej wiązki wchodzącej pod nadkole prawego przedniego koła aby sprawdzić jej przewodność (może ktoś jeszcze wie które piny a i jakby jakieś schemaciki i fotki się pojawiły to byłoby fajnie), po za tym chciałbym podpiąć czujnik innym przewodem omijając całą wiązkę prawego przedniego koła aby być na 100% pewny czy wina jest po jej stronie.
__________________
"Życie człowieka ma kolor jego wyobraźni..."

JEDŹ BEZPIECZNIE ! 1.8 TDCI - 220 km/h
kryzys jest offline   Odpowiedź z Cytatem