View Single Post
Stary 04-02-2016, 23:18   #31
straszak1976
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 18-08-2013
Model: C-max
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 42
Domyślnie Odp: Podwyższone i falujące obroty - co może być przyczyną?

Walczę z tymi obrotami trochę i z tego co zdarzyłem się zorientować (a nie jestem mechanikiem, jedynie kolesiem który nie boi się zaryzykować i sam rozebrać połowę auta w garażu) obroty zależą od wszystkiego w tym samochodzie ... nawet wciśnięcie pedału sprzęgła jest ważne nie wspominając o całej masie czujników itd.

Zanim zaczniesz cokolwiek dalej robić rzuć okiem na tą rurkę o której mowa wcześniej. Nie jest to łatwe, ale coś można zobaczyć przez szparę w kolektorze. U mnie latarką jak poświeciłem było widać rysę .. coś jakby ołówkiem ktoś to narysował ale w życiu nie powiedziałbym że to pęknięcie. Dopiero jak zdjąłem kolektor zauważyłem 2 cm pęknięcie ...
A jak sytuacja z EGRrem u Ciebie? Jak elektrozaworki sterujące klapkami? Sprawdzałeś to?
Czekam za przesyłką z uszczelkami i nową rurką ... mam masę fotek z każdej naprawy którą sam robię ... postaram się wrzucić jakiś tutorial jak to się robi ... odkręcenie kolektora to na prawdę nie jest nie wiadomo co a mam nadzieję, że po złożeniu zapomnę co to falujące obroty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Naprawa wykonana i po problemie z falującymi obrotami.
Dla tych, którzy mają podobny problem zamieściłem tutorial/poradnik z wymiany tej rurki ... link w tym temacie --> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=238411

Ostatnio edytowane przez straszak1976 ; 08-02-2016 o 17:41 Powód: Link to poradnika
straszak1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem