View Single Post
Stary 03-02-2016, 10:46   #1
raz111
ford::beginner
 
Imię: dawid
Zarejestrowany: 11-09-2013
Skąd: rybnik
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1995
Postów: 14
Domyślnie 1.8 Zetec w KAczce.... czemu nie :) SWAP do KA

A więc ruszam z Tym SWAP 1.8 zetec Do KA
teoretycznie powinno się jeździć jak auto ok 170 KM ale to teoretycznie - jak się wszystko uda to hamowania pokażę.
Od razu mówię: wiem że podobny temat był, ale to były pytania, gdybania, ja natomiast zabrałem się za robienie tego,dlatego tworzę nowy swój temat..
Nigdzie na innych forach nie znalazłem żeby ktoś to robił, przynajmniej nie w pl. Na angielskich tego trochę jest. Nie wiem, ale nie wierze że nikt nie próbował u Nas tego zrobić. Może będę pionierem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Liczę tu raczej na jakieś porady czy też spostrzeżenia niż na : "za dużo kasy w to będziesz musiał władować , nie wyjdzie , co z tym co z tamtym, nie ominiesz imo"
-moja kasa
-a próbowałeś ? ja spróbuje i będę wiedział
-nie "co z tym co z tamtym" - spróbujemy tak albo inaczej.
- wszystko idzie

dobra dość tego wstępu

KA już bez sinika stoi (przy okazji nie chce ktoś kupić silnika do ka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
1,8 już też wisi na stojaku dawca Mondeo 95 r
Póki co powoli walczę z elektryką ECU
out/in do Ecu już opanowany teraz trzeba zrobić kostkę (ok 22 piny) w Ka
serio było z czym walczyć bo do ECU eec IV pod silnik 1.8 opis pinów niedostępny, jakbym miał silnik 3.2 litra to bez problemu.

Ostatnie dwa dni a raczej noce spędziłem na pasowaniu rozrusznika z mondeo do skrzyni KA
wstępnie założenie- Skrzynia zostaje z KA, mniej kombinowania z półosiami i dwoma poduszkami i lewarkiem zmiany biegów, przełożenie jest krótsze niż w mondeo, a ka ma dobrze przyspieszać a nie jechać do 250km/h
jak skrzynia albo półosie nie wytrzymają będę kombinować.
raz111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem