View Single Post
Stary 31-01-2016, 18:22   #1304
piga3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Witam szanownych kolegów. Jest to mój pierwszy post na tym forum.
Od pewnego czasu wczytuję się w informacje tu zawarte i z dobrym skutkiem z nich korzystam.
Posiadam co prawda Kugę 2010 2.0TDCI 140KM (z mapą od Heko - obecnie 180KM), ale mam problem z ELM327+Elmconfig, a w tym dziale jest najwięcej informacji.
Zakupiłem niedawno najnowszy interfejs od Viakena i z użyciem Elmconfiga ver. 0.2.17 bezproblemowo komunikuję się ze wszystkimi modułami (dokonałem kilku zmian opisywanych na forum), ... oprócz PCM. W momencie odczytu VIN w module PCM wyskakuje mi błąd-komunikat: Incorrect response from adapter to request "22 E3 00"; 7F 22 31; 31-Request out of range. Poza tym interface jakby nie widział modułu, bo w trakcie odczytu danych w każdej pozycji wyświetla: N/A. Co ciekawe po zmianie profilu w czasie logowania interfejsu w pozycji Connection na: Mondeo IV/S-Max/Galaxy, zamiast Focus II/C-Max/Kuga dane z modułu PCM zostały odczytane. Zastanawiam się nad uruchomieniem tempomatu, więc Konfiguracja PCM będzie niezbędna. Czy ten problem jest komuś znany? Ktoś wcześniej wspominał o takich komunikatach, ale nie znalazłem żadnej sensownej odpowiedzi. Z góry dzięki za pomoc.
piga3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem