View Single Post
Stary 19-01-2016, 14:25   #26
robo0777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-10-2009
Skąd: Prudnik
Model: Ford Mondeo kombi
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: "Awaria silnika" + lampka ESP + błędy komputera - ale żadnych objawów awarii

Cześć też miałem podobną sytuację pierwszy raz i jak na razie ostatni z zaświeceniem kontrolki żółtej silnika (awaria silnika) + lampka ESP ,brak mocy auto nie chciało jechać szarpało ale silnik wpadł w tryb awaryjny tzn miał minimalne obroty i tak spokojnie chodził .Miałem trasę 130 km do przejechania zatrzymałem auto zgasiłem po chwili włączyłem i silnik chodzi normalnie wciskam gaz i jedzie ale tak w tym dniu robił mi z 5 razy .Byłem u mechanika skasował błędy a był to 1 z wtrysków i na razie chodzi. Może to będzie pomocne ,jak to będzie się powtarzało to być może trzeba wtryski wymienić albo zregenerować .
A druga sprawa z tym związana sugerowana przez mojego mechanika to że mi aku się rozładował całkiem podładowałem i podjechałem do niego sprawdziliśmy ładowania i się okazuje że alternator za dużo ładuje nawet po wymianie ze do 14,7v , 14 ,8 v i sugerował że może miałem jeszcze wyższe w tym momencie i prąd poszedł na wtryski .

Bump: Oczywiście chodzi o forda mondeo mk4 ,miałem kiedyś fokusa
robo0777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem