View Single Post
Stary 17-01-2016, 23:49   #17
devil02
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: "Awaria silnika" + lampka ESP + błędy komputera - ale żadnych objawów awarii

Witam,

żeby nie zaczynać nowego tematu, bo też mam podobny problem.

Mianowicie opowiem wszystko ze szczegółami.

Głównym problem to wyświetla mi się "usterka silnika" wraz z "ikoną poślizgów". Jak do tej pory zdarzyło mi się to podczas spokojnej dłuższej (ponad 50km ) jazdy poza terenem zabudowanym przy prędkości 100-120 km/h (zdarzyło się już około 5-6 razy w przeciągu 2 tys km). Wtedy samochód traci moc. Po zatrzymaniu się i starcie problem znika. Nie wiem może mi sie wydaje, ale pożniej jadąc silnik jakby głośniej trykocze. Dodam że samochód sprowadziłem okolo miesiąc temu i od początku jest ten błąd (przebieg 250 tys km)

Byłem u mechanika i zczytał błąd związany z turbosprężarką. Pierwszy raz ma do czynienia z tym samochodem, wg jego opinii trzeba przeczyścić zawory itp turbiny.
Myślicie, że trzeba od razu od turbiny zaczynać?

Jeszcze taki mały problem:
Gdy jadę w dłuższą trasę po pewnym czasie (kikudziesięciu km) wyświetlacz komputera pokladowego (wersja Ambiente) tak jakby blednie mniej wyraźne kontury i napisy. Czy miał ktoś taki problem? Zawsze gdy występuje błąd usterki silnika to na już zbledniętym wyświetlaczu.

Ostatnio edytowane przez devil02 ; 17-01-2016 o 23:52
devil02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem