View Single Post
Stary 06-01-2016, 16:25   #11
lord_b
ford::amateur
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 19-10-2015
Skąd: Pabianice
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 2
Post Mróz i usterki: silnika, skrzyni biegów

Witam - jako nowy na forum i nowy użytkownik Forda.

Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Forda Focus II r. 2010 1,8 TDCi - kombi. A teraz opiszę o co chodzi. Jednocześnie proszę o wyrozumiałość.
Kilka dni temu (29 grudnia) rano wybierałem się do pracy. Zatem kluczyk do stacyjki obrót i zamiast wyświetlić spiralkę (podgrzewanie świec) wywalił komunikat : Silnik ! Usterka. No cóż, otworzyłem maskę , podrapałem się po pustej głowie i poruszyłem główną wiązką kabli. O dziwo - pomogło (nienormalnymi żądzą nienormalne prawa). Uruchomił się, nie szarpał, działał płynnie, przyspieszenie ok. Temperatura na dworze tego dnia około -2 stopnie. Jeździł do 30.12.2015. W ostatni dzień starego roku było dużo zimniej. Nie chciał odpalić. Próbował ale nie dał rady. Załatwiłem na amen akumulator. Zmierzone napięcie na wpiętym (silnik wyłączony) 9,7 V. Więc żenada. Naładowałem - zmierzone napięcie za obwodem 12,4. Poczytałem na forum - świece. Kupiłem. Dziś wymieniłem wszystkie cztery - ponieważ nie wiem kiedy i kto to robił więc nie sprawdzałem starych. Wymieniłem (boshe drogi co to za dostęp tam jest-ale byłem na to przygotowany - też dzięki forum) i pełen nadziei podpiąłem naładowany akumulator (12,4 V). Próba odpalenia i komunikat - Usterka: skrzynia biegów oraz Silnik usterka. Dalej jak się domyślacie nie da się - nawet nie próbuje grzać świec. Grzebanie w bezpiecznikach - znalazłem spalony bezpiecznik nr 30 - układ sterowania silnikiem. Wymieniłem - to samo.

Wnioski i Podsumowanie:

Po lekturze na forum wyczytałem że: komunikaty mogą się pojawiać w przypadku słabiutkiego akumulatora. Teraz napięcie na nim (w obwodzie, silnik stop) 11,7V. Dodatkowo wyczytałem że możliwe są zaświecenia innych kontrolek np. ABS - co dziś zaskoczyłem - w starym roku miało miejsce. Pytanie : czy rzeczywiście te komunikaty mogą być spowodowane zdychającym akumulatorem ? Trochę to dziwne ale....
Ewentualnie może ktoś coś podpowie. Dodam że tankuję od początku (od 2 miesięcy ) na tej samej stacji Vervę i to pod korek. Dodatkowo jestem drugim właścicielem. Ford ma nagonione ponad 220 tys.Akumulator jest (dziwne) z 2011 r.
lord_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem