View Single Post
Stary 04-01-2016, 12:42   #1
mlx
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-12-2014
Skąd: Kraków
Model: Gran C-max
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Ogrzewanie postojowe nierównomiernie nagrzewa auto

Witam.

Zakupiłem C-max'a z seryjnym Webasto. Działanie tego ogrzewania ustawia się w komputerze pokładowym na datę lub na "grzej teraz".

Jak dam grzej teraz to ogrzewanie startuje i grzeje chyba pełną mocą przez jakiś tam czas (chyba 30 minut ale nie wiem dokładnie). Ciekawe jest to że grzeje pełną mocą jak jest wyłączony zapłon, a jak się włączy zapłon (bez zapalania silnika) to moc nawiewu spada (przy wyłączonym climatroniku).

Problem w moim przypadku jest następujący. W instrukcji nie ma żadnych informacji na ten temat. Ustawione mam grzanie na godzinę 9 rano codziennie bo wtedy jadę z córką do przedszkola. I raz idąc do auta o 8:55 słyszę że auto huczy, szron na aucie topnieje, po włączeniu silnika widać że ma 90 stopni. A dziś na przykład (-18st) ale to nie jest pierwszy raz, idę o 8:58 do auta a tam ledwo słychać dmuchawę, auto całe oszronione, w środku zimno, a temperatura silnika ani drgnie. Dlaczego tak jest? Od czego zależy moc grzania? Climatronik mam zawsze na auto 20 stopni i to nie ma wpływu.

Ma ktoś z Was jakieś doświadczenie z tym? Okazuje się że seryjne webasto jest tak prymitywne że chyba lepiej jakby dołożyli dedykowane grzanie w ASO niż w fabryce.

p.s. nie wiem jaki mam piec niestety.
mlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem