Temat: [Focus 2004-2008] Naprawa ogrzewania przedniej szyby
View Single Post
Stary 01-01-2016, 20:09   #142
Mooomin
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-08-2011
Skąd: Biała Podlaska
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2008
Postów: 178
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał borys0071 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam kolegów
jestem posiadaczem forda mondeo mk4 i również ma problem z podgrzewaniem szyby po stronie kierowcy. problem polega na tym, podgrzewanie działa "paskami" 10 cm od brzegu szyby po stronie kierowcy nie podgrzewa, następnie 5 cm podgrzewa potem znowu nie podgrzewa. strona pasażera działa bez zarzutu. Niektórzy z was piszą, iż jest to spowodowane uszkodzeniem tych cienkich drucików wewnątrz szyby, jednak moja szyba nie posiada mechanicznych uszkodzeń (odpryski od kamienia itp), które mogły by spowodować przerwanie powodów.
Czy macie może inne pomysły na to co może być przyczyną tego problemu.
posiadam już ten samochód 2,5 roku. to jest trzecia zima. Obszar szyby, który nie jest podgrzewany powiększa się z sezonu na sezon. na początku był to pasek 5cm teraz w sumie nie grzeje już 1/2 obszaru grzewczego po stronie kierowcy:/.

pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam tak samo - szyba nie ma uszkodzeń mechanicznych, a grzeje paskami. Tak jak ktoś napisał wcześniej, przecież szyba podlega naprężeniom i na ich skutek te druciki się muszą przerywać tak, że część nie grzeje. To nie musi być widoczne uszkodzenie mechaniczne.
Mooomin jest offline   Odpowiedź z Cytatem