View Single Post
Stary 20-12-2015, 22:11   #93
karol102
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Zawór EGR - jakie są objawy uszkodzonego ?

Czesc wszystkim,
Ja mam taki problem, ze auto stracilo moc. W zasadzie od poczatku, ale najbardziej powyzej 2tys obr. Pozniej wyskoczyl blad i mechanik stwierdzil EGR (po numerze bledu) i odczytal rowniez drugi blad. Stwierdzil, ze sama wymiana EGR napewno nie pomoze i bedzie musial szukac. Rzekomo faktycznie tak bylo, wymienil EGR, "odnalazl" uszkodzony przewod na sciezce komputer - EGR. Dzwoni, ze auto naprawione, fakt blad znikanal a auto jak bylo mulem tak jest. Po parunastu km wywalilo blad, jak odczytal to drugi mechanik (moj mechanik od lat - zaufany) - EGR. Kazalem mu pojezdzic autem zeby sprawdzil i faktycznie raz jedzie super a raz mul. Wylacza i wlacza silni, jest ok i znowu mul. Odpial wtyczke od EGRu auto smiga jak nowe, podepnie - mul. Poprosilem go aby wymontowal nowy EGR (valeo) i zamontowal stary i sprawdzil co sie bedzie dzialo (jeszcze nie wiem, ale jak sie dowiem to dam znac).
W czym moze byc jeszcze problem po wymianie EGR, jakis sterownik, przeplywomierz, prosze o pomoc bo juz mam dosc :-( auto 250kkm (praedziwy przebieg)
karol102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem