View Single Post
Stary 14-12-2015, 18:26   #6
pcheba
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-11-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk2.5
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie 1.6 TDCI (109KM). Spadek mocy na ciepłym silniku

Witam wszystkich,

Mam problem z Focusem 1.6 TDCI (150k przebiegu). Otóż od 5 miesięcy mam problem z brakiem mocy po rozgrzaniu silnika (przeglądałem "pół" internetu i niestety nie znalazłem trafnej odpowiedzi). Sytuacja wygląda tak, że dopóki silnik się nie rozgrzeje to samochód jeździ i przyspiesza normalnie, jak tylko wskazówka temp. wskoczy na środek to samochód przyspiesza co najmniej 2x dłużej, aczkolwiek przyspiesza - do 2000RPM mniej więcej przyspiesza dobrze, a potem coraz słabiej (redukcja biegów trochę pomaga, ale i tak jest bez rewelacji). Nie kopci, spala normalna ilość paliwa i jak jest zimny to działa jak złoto. Zgaszenie i odpalenie samochodu nie pomaga dopóki jest ciepły. Wszystkie filtry wymienione. Z 2 miesiące po tym jak się zaczęły te problemy wyskoczyła usterka silnika i u mechanika wyszedł błąd z DPF, został wyczyszczony, płyn dolany, błędy pokasowane itd. Nie pomogło. Zmieniłem dostawce paliwa i nawet wydawało mi się, że jest trochę lepiej, ale dalej w sumie jest to samo. Ostatnio znów byłem podpiąć się pod komputer i tym razem pokazało błąd EGR. Sprężarka działa i została sprawdzona. Zastanawiam się tylko czy to na pewno EGR, samochód nie kopci, a nie ma mocy tylko jak jest ciepły. Nie chce wymieniać zaworu jeśli to może być coś innego.

Ma ktoś jakieś pomysły? Czy w ciemno wymieniać EGR czy sprawdzić coś innego? Jeśli wymieniać zawór - to jakiej firmy najtańszy polecacie?

Pozdrawiam,
Piotrek
pcheba jest offline   Odpowiedź z Cytatem