Temat: [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany
View Single Post
Stary 07-12-2015, 23:42   #1026
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,383
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bi-turbo 210KM to jedna z wersji DW10F - jest już dostępna w Mondeo5/Smax2/Gal i ma być także w Edge, więc myślę, że w Kudze nie będą montować tego silnika (pozycjonowanie produktu względem Edge)
Chodziło mi o całkiem nowy silnik... Użytkownik wojtekjanus wykopał ten silnik,
o którym wspominałem wcześniej , cytat :

Ford planuje uruchomienie zupełnie nowej rodziny silników, rodzina tych silników będzie miała kodową nazwę Panther. Ponieważ fordowskie silniki produkowane są w Europie w brytyjskiej fabryce w Dagenham, to mocno w to zaangażował się także brytyjski rząd. Bo to jest olbrzymia inwestycja o wartości - uwaga! - 0,5 mld funtów.
Silniki te będą montowane i w samochodach osobowych i także w komercyjnych vanach.
W doniesieniach internetowych mówi się, że zaczną je montować w 2016 roku, moce mają wynosić od 100 do 230 KM, docelowo ma powstawać 1 mln silników rocznie, montowanych w modelach Focus, Kuga, Mondeo, C-Max, Transit, Galaxy, S-Max i Ranger.
To jest największy fordowski program rozwojowy w ciągu ostatnich 20 lat. Stopniowo Panther stanie się fordowskim silnikiem światowym, produkowanym w wielu krajach.

Pod linkiem http://www.clemo.co.uk/news/all-new-...ewsDetail.aspx właśnie wyczytałem, że w sierpniu tego roku zaczęły się testy wczesnoprodukcyjnej serii silników Panther. No i jestem zaskoczony, że tak mało czasu przeznacza się na testy tak ważnego dla Forda produktu - bo przecież na początku 2016 roku mają już być oferowane pierwsze auta z tymi silnikami. Wiadomo, że prototypy już dużo wcześniej były testowane, ale sprzedawane będą nie prototypy, lecz silniki produkcyjne.
Coś czuję, że znowu rzeczywiste testy wykonają... klienci.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem