Temat: [S-MAX 2006-2015] Średnie spalanie - wskazania komputera
View Single Post
Stary 03-12-2015, 05:47   #28
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Średnie spalanie - wskazania komputera

Według mnie,porównywanie średnich przepałów naszych aut,nie ma sensu,każdy jeździ w innych warunkach,po innych drogach,innym natężeniu. Miarodajne,było by porównanie w identycznych,zaistniałych parametrach drogi. Mój S-max jest fabrycznie bez filtra DPF, moc fabryczna 143KM,bez żadnego chipowania. Skrznia manual.Osobiście codziennie do pracy i z powrotem pokonuje 30km ,z czego 3/4 drogi mam prostej,o bardzo małym natężeniu,spokojnie rozpędzam się do 80km/h i jadę spokojnie na 5-tym biegu. Pozostałe to 1/4 dość dużego intensywnego ruchu miejskiego.Auto garażowane,dogrzane,podróżuje przeważnie sam,zbiornik paliwa na połowie poziomu,ogumienie na razie fabryczne 17cali 225/50. Spalanie ,jakie uzyskuje o tej porze roku,przy temp.schodzących do 0' to 6.3l/100km. Stosuje jazdę polegającą,na w miarę szybkim i dynamicznym rozpędzeniu auta i następnie utrzymywaniu stałej prędkości na możliwie najwyższym biegu,przy przyspieszeniu redukcja. Hamowanie w miarę silnikiem. Wczoraj od momentu zakupu auta ,olej wymieniony na świeży,zauważyłem równiejszą,cichszą pracę silnika,co może też odzwierciedlić się na spalaniu.

Ostatnio edytowane przez Mario_Mario ; 03-12-2015 o 05:50
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem