Temat: [Mondeo 2000-2007] Zaślepienie EGR w TDDI.
View Single Post
Stary 20-11-2015, 21:36   #102
Damian tddi 2.0
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 24-01-2014
Skąd: Kraków
Model: Ford mondeo mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie

Witam.Chcialbym sie podzielic troche ty z czy ost.spotkalem sie u swojego mondka.Mianowicie na postoju wszystko w porządku nie kopci obroty nie skakaja.Podczas jazdy przy ok1800obrotow(wtedy kiedy zalacza sie turbosprężarka) slychac wyrazne syczenie i w ogole wydaje sie ze turbo chodzi duzo glosniej,do tego od biegu 2-4 kiedy jade np 2200 obrotów i nie dajac gazu trzymam go np na 1900,2000,2100 i wiecej czuje wyrazne szarpniecia a jak dam mu gazu to ustepuja.Aktualnie samochod jest u mechanika do jutra,dzisiaj bylem u niego to jak zobaczylem te rury gumowe i sam kolektor w jakim stanie bylo to az sie przestraszylem mowiac ze chyba turbo do wymiany...nic podobnego znachor powiedzial ze zaslepi mi egr i bedzie wszystko ok.Jesli chodzi o ta glosna prace turbosprężarki to znalaz dwa przewody ktore byly nie szczelne stad po dodaniu gazu powietrze uciekalo przez nieszczelność i bylo glosno.Po odebraniu samochodu opisze czy cos sie zmienilo.Dodam ze zlecilem mu wyczyszczenie tych wszystkich rur gumowych plus kolektor powietrza.Pozdrawiam

Przepraszam za dlugą zwłoke ale testowalem samochod po zaslepieniu EGR.Tak wiec po zaslepieniu efekty szarpania zniknely calkowicie powiedzialbym ze nawet lepiej odpala.czy glosniejszy?ja tego nie zauwazylem bo tddi i tak jest glosny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy wolniej sie grzeje?ja szczerze nie zauwazylem zadnej roznicy wedlug mnie normalnie sie grzeje.Odnosnie tego syczenia znachor wymienil rury gumowe ale to nie ustalo i powiedzial ze to wina kolektora dolotowego dlatego dopiero dzisiaj zmienia i bede wiedzial po dzisiejszej jezdzie..A wlasnie odnosnie zaslepienia egr i mocy to wedlug mnie jest taka sama z tym ze samochod lepiej sie zbiera mozli ze dlatego bo wczesniej przerywal i chyba na tym tracil sile a teraz jak dodaje gaz to ladnie sie zbiera ale zeby byl jakos znaczaco silniejszy nie zauwazylem moze jak zmieni kolektor ktory ponoc jest nie szczelny zmieni sie troszke.Tak czy inaczej jestem zadowolony bo zadnego bledu mi nie wywala a juz mam ok 1000km od tej operacji zrobione.pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Adept ; 05-12-2015 o 11:30
Damian tddi 2.0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem