View Single Post
Stary 10-11-2015, 21:16   #83
rrubens
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 155
Domyślnie Odp: Amortyzatory padają po ok 15 tys. Czym to jest spowodowane?

Bardzo mi przykro ale nie mam pojęcia z jakiego samochodu pochodzą sprężyny w moim furiacie robione to było ponad dwa lata temu.
Sprężyny w czystej teorii były dobierane na zasadzie porównania jedna obok drugiej.
Niewiele parametrów ma sprężyna więc dla sklepu co się zajmuje sprzedażą takich elementów nie powinien być to problem.
Teraz przeglądam katalogi i głupieje. W samym furiacie są sprężyny o różnych długościach od 328 mm do 344 mm tak samo średnice zewnętrzne od 109 mm do 113 mm. Co ciekawe te sprężyny też mają różną wagę.
Jak ja dobierałem do siebie to miałem starą sprężynę w ręku i porównywaliśmy z tym co miał na stanie. Jak wybraliśmy to było mi zadane pytanie czy wożę ciężary, jak powiedziałem, że zdarzało mi się nawet zapakować prawię tonę za tylne siedzenia to powiedział, że będzie idealna. Nie raz woziłem ponad 30 worków ekogroszku czy kilka kilometrów miedzi. Kiedyś dobijałem do chlapacza teraz widać, że się ugina ale mu brakuje (bardziej widoczne jest ugięcie na oponie niż na sprężynie).

Trzeba pamiętać, że ma to swoje ogromne wady. Strasznie podskakuje na wybojach jak się ma pusty bagażnik i zbiornik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale ja nigdy nie mam pustego kufra więc nie czuję za bardzo tego.
rrubens jest offline   Odpowiedź z Cytatem