View Single Post
Stary 22-09-2015, 08:29   #102
fufok
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-09-2014
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.6L Duratec-16V Ti-VCT 115PS
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Przeróbka interfejsu ELM327 (dodanie przełącznika do MS-CAN) - poradnik krok po

Cytat:
Napisał jotko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powinno być złącze OBDII.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
niestety kabelek ze zdjęcia jest tylko do Renówek.
Nie zawiera procesora PIC18... albo STN11.. z wgranym softem ELM327 do obsługi OBDII (o ile nie pomyliłem nazw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i na dodatek sygnał jest przesyłany z innych pinów niż w złączu forda.
Mam podobny kabelek od renówki i jedyna część wspólna z ELM-em to chip FTDI do konwersji sygnału pod PC-ta (w przypadku wersji elma pod usb).

A przy okazji jak ktoś ma problem z połączeniem elmconfig z ELMem327 przez bluetooth pod windows 8.1 to spróbujcie wpisać w menu start windowsa w polu uruchom:
services.msc
Na liście usług wybrać "usługa obsługi bluetooth" i tam w 1-szej zakładce ustawić automatyczne uruchamianie (domyślnie jest ręczne) a w 2-giej zakładce skasować istniejące hasła w dwóch polach.
Zapisać zmiany i zrestartować komputer.

U mnie dopiero to pomogło i elm 1.5 zechciał się poprawnie sparować, zażądał pinu (1234) i elmconfig ruszył jakby nigdy nic.
I działa do momentu ponownego uruchomienia kompa. Po restarcie elmconfig woła, że port COM nie jest otwarty. Więc usuwam sparowanego elma, paruję na nowo i śmiga.
Win 8 coś ma nie tak z obsługą wirtualnych portów COM.

Masę czasu straciłem na usuwanie elma, szukanie sterowników blututa , ponowne parowanie itp itd. Elmconfig wyrzucał komunikaty w stylu "brak odpowiedzi...AT WS""
Dopiero ww. zmiana ustawień w usłudze blututa pomogła.


Pozdrawiam
fufok jest offline   Odpowiedź z Cytatem