Temat: [Kuga 2008-2012] Jaki nowy akumulator?
View Single Post
Stary 08-09-2015, 21:05   #2
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Jaki nowy akumulator?

Powiem tak. Kupiłem oryginalny Fordowski 80Ah, w ASO do poprzedniego C-Maxa, zapłaciłem za niego jak przysłowiowy cygan za matkę i to po dużym rabacie, a i tak się skichał po 3 latach, a może powinienem napisać po 3 zimach. Co prawda nie wiem czy nie dali ciała w ASO, bo mi to wsadzili do altka 120A, gdzie poprzedni to był 60Ah, też Fordowski, prawdopodobnie jeszcze oryginał 6-letni wtedy ponad. No i altek po drodze też zdechł.

W obecnym aucie też miałem 80Ah Fordowski, samochód ma 5 lat, też się skichał właśnie.

Kupiłem Boscha S5 74Ah, prąd rozruchowy 750A i jak na razie kręci jak głupi, ale na razie jest nowy. W sumie po sprzedaniu starego na punkcie skupu złomu wyniósł mnie 330PLN.

Za 3 lata powiem czy było warto, ale oryginału Forda już nigdy nie kupię i to wiem na pewno. Kupuj tam gdzie mają duży obrót, żeby to świeże było, a nie leżak sprzed dwóch lat (co w ASO jest prawdopodobne).
A opinia jednego ze sprzedawców była taka. Cytuję: "Kup Pan najtanśzy, wytrzyma tyle co ten dwa razy droższy, a jest dwa razy tańszy".
Może następnym razem.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem