View Single Post
Stary 24-08-2015, 13:56   #2
soltys18
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 24-08-2015
Skąd: Toruń
Model: mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCI 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Silnik grzeje się przy wysokich prędkościach

Mam podobny problem , od 6 m-cy szukam przyczyny .Mam wrażenie że każdy mechanik z góry traktuje usterki jak słyszy o tym silniku. Słyszałem już wszystko.
Przeczytałem masę wątków i zgłupiałem.

Problem jest następujący ;
Przy obciążeniu silnika ( dawniej pow 120km/h , teraz już przy 100km/h) wskazówka temperatury gwałtownie idzie na czerwone pole , z szybkością obrotomierza . Po zdjęciu nogi z gazu wraca do pionu.
Wczoraj wracałem z odpalonym ukrytym menu serw. Temperatura przy jeździe emeryckiej max 90km/h - 98-99C , lekko gaz i czerwone pole , ledwo dojechałem z tysiącem przerw aby nie zagotować silnika .

Co może być przyczyną?

Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale , jak depnę mocniej to odcina turbo chyba , sprężyna i tryb awaryjny. Gaszę i odpalam ponownie i jest ok.

Już mnie to frustruje bo odbiera przyjemność z jazdy , a i skupić się nie można bo obserwowanie temp silnika jest już jak nerwica natręctw ;-)

A mechanicy rozwalają mnie na łopatki, wizyta u nich to jak telefon do Macieja wróżbity.

Może coś podpowiecie , od czego zacząć. Koszty wiadomo , trzeba ponieść ale niech wiem chociaż za co.

w ukrytym menu serwisowym jest też błąd d262 .
soltys18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem