View Single Post
Stary 21-08-2015, 00:04   #3
Plurdon
ford::average
 
Imię: Hans
Zarejestrowany: 18-04-2015
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rocznik: 2010
Postów: 74
Domyślnie Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)

Cytat:
Napisał meme Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

kiedyś zauważyłem, że gdy kierownica jest idealnie prosto samochód ściąga w prawo. Opony były nowe, ciśnienie w porządku. Pojechałem na geometrię. Panowie zrobili, było super; niestety tylko przez kilkanaście dni. Po przejechaniu autostradą zauważyłem, że przy prędkości 130-140, znowu zaczyna lekko go ściągać w prawo, gdy kierownica jest idealnie prosto. Po kilku dniach już ściągało go w prawo nawet przy prędkości 50 km/h.

Kierownica nie jest idealnie wypoziomowana. Po skręcie odbija ją do położenia lekko w lewo, dzięki czemu samochód jedzie prosto. Natomiast jak prostuję ją idelanie to ściąga w prawo. Co jest nie tak?

Z góry dziękuję.
Mam od dłuższego czasu ten sam problem co Ty, i wszyscy dają złote rady jak kolega powyżej - wiatr, opony, ciul wie co jeszcze.

U mnie wprawdzie tak znacząco ściąga dopiero powyżej 90 km/h, ale ustawienie geometrii nic nie dało, a wg pomiarów było i jest idealne. Również mam nowe opony, zresztą na rocznych zimówkach jest to samo.
Jeżdżę z tym od kwietnia i nikt nie potrafi zdiagnozować dlaczego tak się dzieje (a byłem już w niejednym warsztacie)
Plurdon jest offline   Odpowiedź z Cytatem