Temat: [Focus 2008-2011] Dorobienie klucza z pilotem.
View Single Post
Stary 11-08-2015, 05:46   #19
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Re: Dorobienie pilota kluczyki oryginalne

Skoro już kotlet został odgrzany, to może uporządkujemy informacje odnośnie kluczyków i co się koduje, bo po drodze było lekkie zamieszanie.

Czysty kluczyk będzie miał 3 tematy do obrobienia:

1. Trzeba dociąć grot. Samodzielnie raczej się tego nie zrobi, chociaż niektórzy to nie takie rzeczy z wujkiem Januszem w garażu robili Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Trzeba samodzielnie doprogramować pilota do samochodu. Jak było wspomniane, strona 33 w instrukcji obsługi Focusa. Do pobrania stąd. Dla FF2 FL będzie to pozycja "Pobierz instrukcję obsługi Forda Focus (PDF, ok. 44 MB)".

3. Trzeba zaprogramować immobilizer, bo na razie można tylko otworzyć samochód i wyłączyć alarm, ale nie można odpalić. Tu w zależności od samochodu albo da się radę samodzielnie Forscanem, albo trzeba podjechać do firmy/osoby z odpowiednim sprzętem (w ASO będzie drogo).

Cytat:
W książce serwisowej jest wpisany jako alarm montowany w salonie Forda w Polsce,więc myślę ,że firmowy.
A nie. Zamontowali pewnie Logica, tak jak u mnie.

Tak samo jak mam zainstalowany w ASO zestaw głośnomówiący Nokii, a nie fabryczny (do tej pory nie wiem dlaczego podłączyli dodatkowy głośnik, zamiast wpiąć się do radia i dlaczego jest zrobiony tak, że załącza się dopiero po włączeniu świateł, a nie samego zapłonu).

Ale to bez znaczenia.
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem