Temat: [Focus 1998-2004] 1.6 bierze olej
View Single Post
Stary 09-08-2015, 20:14   #27
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: 1.6 bierze olej

ja mojego focusa kupilem w de od prywaciarza i dałem sporo więcej niż tu na allegro, ale opłacało się - jak widzę tu od handlarzy za 3-4 tys taniej niż dałem to już wiem co to za auto

w de widzialem sporo focusów benzyniaków - wiele, naprawdę wiele miało po 420 tys km przejechane i dalej hulało - te silniki są naprawde dobre, gdy się je dobrze traktuje

co do twojego problemu:
jedz do ford slawek na podlesiu w katowicach, znają się na robocie, nie raz u nich robilem. może tanio nie ma, ale oddajesz auto rano, przyjezdzasz wieczorem.

co do oleju, to nie tak, jak myslisz, ze 10w-40 mobil to polsyntetyk, a to co wlejesz 5w-30 to syntetyk. wlejesz pewnie minerał i nawet o tym nie wiesz. ale co wlejesz twoja sprawa - ja polecam stajnie valvoline, millers, motul.

sprawdzić kompresje i zobaczyć co w trawie piszczy, ale założę się o skrzynkę piwa, że masz pierścienie zapieczone jak 90% tych modeli od cudownego 5w-30 zwanego syntetykiem ( w pl, bo w de idiotów z ludzi jest zakazane robić )

jeśli się okażą pierścienie, to już musisz wybrać czy kapitalka czy nowy słupek z pewnej ręki
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem