View Single Post
Stary 24-06-2015, 19:40   #29
doody12
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford Escape
Silnik: 3.0 v6
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: Ford Maverick napęd jest dołączany ręcznie czy elektronicznie czy jak ?

Dokładnie nazywa się to locked mode (heat protection). Zgodnie z cytatem poniżej z escape-city. Chodzi tu mniej więcej o to żeby uchronić przed przegrzaniem blokuje się napęd na 4 koła (nie włącza sie) W praktyce wygląda to tak ze prz śliskiej nawierzchni koła przednie boksu ja wtedy dosłownie na 1-2 sekundy załącza się tył i od razu komunikat na desce ze auto blokuje dołączanie napędu bo przechodzi w system lock mode.
a jeżeli chodzi o kontrolę trakcji (ASR) to przekonany jestem ze mój Escape tego nie posiada ho 1. Brak przełącznika on/off 2. W ogóle nie czuć tego na drodze. 3. Chyba nawet w tym poście o tym ktoś pisze.
Co o tym myślisz? Przychodzi Ci coś do głowy.
chodzi tu chyba o jakiś czujnik temperatury

"The 4WD system has a heat protection mode to protect itself from damage. If the system detects an overheat condit8ion, it will enter a locked mode. (This is when I get the message, 4WD Locked Temporarily). If the heat in the 4WD system continues to rise in locked mode, it will disable itself. (This is when I see the, 4WD Disabled Temperarily message)."
doody12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem