View Single Post
Stary 19-06-2015, 18:57   #577
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: CB Radio - Fordklubowicze w akcji?

Z powyższych filmików moja antena to texas ponieważ składa się z 2 batów dokładnie jak na filmiku tyle że moja antena ma ok 190 a nie 212,5 jak powinna mieć.
Jest opcja że ktoś bezmyślnie skrócił ponieważ się gdzieś nie mieściła.....
Inna opcja to taka że antena mogła być zgarnięta z czyjegoś dachu ponieważ mam dorobiony uchwyt i przylutowany nowy kabel.

Z oponii fachowca wynika że antena bez oryginalnego kabla do niczego się nie nadaje i pierw to powinienem kupić oryginalny kabel ( w tym przypadku do texas 99 zł z podstawą ) i wtedy sprawdzić SWR.
Z opinii innej osoby wychodzi że powinienem kupić górnego bata bo nie można skracać oryginalnej anteny , jakoże nawet 1 cm różnicy może bardzo źle wpłynąć na SWR.

Więc zastanawiam się czy zaczac od kupna oryginalnego kabla czy może tańszą opcję i dokupić górnego bata?

Problem w tym że mnie bardzo dobrze słychać , natomiast ja do 3-4 km słyszę w miare ok ale dalsze odległości strasznie szumią , a SWR wychyla się na czarne pole i nie da się tego ustawić. Nie chciałbym spalić radia.

Oto zdjęcia :
Sorki za nie ale nie mam lepszego aparatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I dorabiany kabel wraz z dorabianym uchwytem
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem