Temat: [Mondeo 2000-2007] regulacja temperatury nie działa - denso
View Single Post
Stary 18-06-2015, 19:19   #1
bulaxwsh
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 15-03-2015
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0L Duratec HE SEFI (145PS)
Rocznik: 2003 LIFT kombi
Postów: 14
Domyślnie regulacja temperatury nie działa - denso

Witam!
Od jakiegoś czasu gdy zrobiła się zmienna temperatura za oknem zacząłem regulować sobie temperaturę wewnątrz samochodu. Samochód mam dopiero kilka miesięcy, więc usterki wcześniej nie zauważyłem. A mianowicie:
Mam mondeo z klimatronikiem denso (tym z nawigacją) z końcówki 2003r. Problem tkwi w tym, że jak mam wyłączoną klimę - tryb ECO, nie mogę płynnie regulować temperatury.
Kiedy ustawie temperaturę od LO w górę co pół stopnia na rozgrzanym już silniku i przykładam dłoń na nawiew nie czuję żadnej zmiany temperatury aż do ok 23,5 - 24 stopni na klimatroniku. Jak już przełączy się temperatura z zimnej na ciepłą to ciepła jest już mega gorąca, nie można w ogóle złapać temperatury pomiędzy. Kiedy schodzę z temperaturą w dół od tych 24 stopni leci ciągle gorące powietrze aż przy 18 stopniach na panelu zaczyna lecieć znowu zimne, czyli znów nie chce pomieszać mi powietrza ciepłego z zimnym. Dopiero przy tych niskich lub wysokich temperaturach słychać jakiś ruch i zmiane odgłosu "powiewu" powietrza z kratek.
Czyściłem już czujnik temperatury wewnętrznej nie dało to żadnego rezultatu. Silniczki wygląda na to że pracują - te trzy po lewej stronie pod schowkiem, choć nie jestem pewny czy któryś z nich jest odpowiedzialny za sterowanie jakimiś klapkami ciepło-zimno (a myślę, że tego problem dotyczy)
Jak mam włączoną klimę i dam na LO leci max zimno a jak zaczne regulować to mogę sobie ustawić dowolną temperaturę, czyli myśle że na klimie działa okej.
Ale wiadomo, klimy nie używam cały czas, a problem który występuje jest mega uciążliwy.
Dodatkowo próbowałem zrobić test klimatronika, ale nie mogę za cholerę wejść w ten tryb.
Miał ktoś podobny problem i potrafi pomóc mi w rozwiązaniu zagadki?
Pozdrawiam!
bulaxwsh jest offline   Odpowiedź z Cytatem