Temat: [C-MAX 2010-2015] Zakup i montaż haka holowniczego
View Single Post
Stary 13-06-2015, 20:44   #30
marcin.jaro
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2009
Skąd: Żychlin
Model: Focus II FL; C-max
Silnik: 2,0 TDCI; 1,6 TDCI
Rocznik: 2008; 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zakup i montaż haka holowniczego Demontaż tylnego zderzaka

Właśnie jestem po montażu haka holowniczego. Kupiłem w firmie Martec hak wypinany tzw vertical Steinhof model F-206, wiązkę z modułem uniwersalnym 13 pin bo zamierzam używać go do sporadycznego holowania małej przyczepki a głównie do wożenia rowerów na platformie. Cena zestawu wraz z przesyłką 885 PLN.
Szukałem opisu jak zdemontować tylny zderzak ale nigdzie nie znalazłem więc wrzucam.
Gdyby ktoś potrzebował porobiłem też zdjęcia.
Sam montaż bez problemu i faktycznie po zdemontowaniu kuli kompletnie nic nie widać. Musiałem mieć zdejmowaną kulę ze względu na krótki garaż

DEMONTAŻ TYLNEGO ZDERZAKA W FORDZIE C-max od 2010

1. Zdemontować tylne lampy. Odkręcić dwie długie plastikowe nakrętki, wyczepić złącze elektryczne, pociągnąć do tyłu i lekko na zewnątrz (dwa zatrzaski)
2. Odkręcić cztery śruby dostępne po otwarciu pokrywy bagażnika
3. Wyciągnąć po odbezpieczeniu dwa zatrzaski od spodu pod zderzakiem
4. Zdemontować (jeśli są) chlapacze, wypiąć złączkę elektryczną światłą przeciwmgielnego i jeśli są złącza czujników parkowania.
5. Odkręcić po jednej śrubie z każdej strony dostępnej po odchyleniu nadkola
6. Odbezpieczyć po dwa zatrzaski z każdej strony znajdujące się w miejscu pod lampami
7. W dwie osoby pociągnąć samo poszycie zderzaka delikatnie odpinając z zatrzasków które znajdują się na pionowym łączeniu zderzaka z błotnikiem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zderzak.jpg (80.7 KB, 253 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zaczepy.jpg (86.9 KB, 288 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez marcin.jaro ; 15-06-2015 o 21:14
marcin.jaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem