View Single Post
Stary 31-05-2015, 13:22   #5
batek89
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Edinburgh
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: Nie działą DPC jaka może być przyczyna

Cytat:
Napisał Maniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapala się dioda albo czy wydaje jakiś dźwięk jak wrzucasz wsteczny?
Tak, dioda miga 4-6 razy i kilka sekund piszczy

Cytat:
Napisał Maniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z opisu błędu wygląda ze jakaś dioda ma zwarcie. Moze to jest ta w przycisku włączania/wyłączania czujników parkowania.
też zacząłem podejrzewać działanie włacznika, wiesz może jak wyciągnąć ten włącznik??
a dźwięk rozlega się tylko przy pierwszym użyciu biegu wstecznego ewentualnie przed wrzuceniem jak wcisne guzik.

Cytat:
Napisał fordfocus2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w fabrycznych czujnikach wystarczy że jeden przewód w w wiązce od czujnika się przerwie i cały system przestaje działać sprawdzałeś wiązke najczęściej z tyłu przy samej kostce nie ma zasady która
oglądałem wiązke tylnią, z racji dobrego dostępu ale nie zauważyłem jakichkolwiek uszkodzeń. pójdę dzisiaj jeszcze raz obejrzeć ją dokładnie. spryskam tą duża kostke kontaktem bo szczerze powiem że o niej zapomniałem

za chwile to przestudiuje )
batek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem