View Single Post
Stary 31-05-2015, 11:23   #1
batek89
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-04-2015
Skąd: Edinburgh
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Nie włączają się czujniki parkowania przy wrzuceniu wstecznego

Witam wszystkich forumowiczów.

W moim Mondku doskwierają mi nie działające czujniki parkowania przód i tył. Po wrzuceniu biegu wstecznego rozlega się długi sygnał dźwiękowy i dioda miga we włączniku na desce rozdzielczej. Z tego powodu wyposażyłem się w interfejs od Viakena V3 i program FORScan, mając nadzieje że pokaże mi przyczynę. Po pierwsze to zrobiłem odczyt z PIDów każdego czujnika z osobna, chodziłem do okoła samochodu przykładając rękę do czujników i patrząc później na wykres, było bez reakcji.

W komputerze są tylko dwa błędy: B1B54 (Działanie LED) i Utrata połączenia z modułem A od zasłony wlotu powietrze (coś takiego, symbolu nie pamiętam a nie zapisałem). Dodatkowo wszystkie bezpieczniki sprawdzone, wtyki w tylnich czujnikach przeczyszczone środkiem WD40 fast drying contact cleaner (w sumie to były w bardzo dobrym stanie). Powiem szczerze że skończyły mi się pomysły co sprawdzać itd.

Na printscreen'ach możecie dostrzec że "Stan przedniego i tylnego czujnika pomocy przy parkowaniu" jest NIEAKTYWNY. Nie wiem dlaczego, wciskając włącznik na desce rozdzielczej od DPC nic się nie zmienia, ogólnie podsumowując to wszystko, to wg mnie one zachowują się jak by były wyłączone, ale nie da się ich włączyć.

Pomóżcie proszę bo ja swoje wszystkie możliwości już wykorzystałem. Pozdrawiam
batek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem