View Single Post
Stary 22-04-2015, 21:14   #1
wyattearp
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 22-04-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK4 kombii
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 14
Post W radiu z nawigacją nie działa sterowanie klimatyzacją i nawiewem

Witam, zwracam się do Szanownych Kolegów z prośbą o pomoc (podobnego wątku nie udało mi się znaleźć).

Posiadam w Mondeo MK4 2007r. a w nim radio z nawigacją (DVD) i panelem dotykowym.

Opis problemu:

Po włączeniu silnika a potem radia pojawia się komunikat o tym, iż "system wyłączy się po godzinie jeśli silnik nie jest włączony" - tak jakby radio nie "widziało" że silnik jest włączony. Ponadto nie działa wtedy klimatyzacja i nawiew (nic nie można włączyć). Dodatkowo radio wyłącza się co kilka/kilkanaście minut. Zauważyłem także że od jakiegoś czasu gdy radio jest wyłączone z ekranu zniknęły data i godzina tzn. kolorowy ekran jest pusty, a po wyłączeniu silnika i zamknięciu auta nie chce zgasnąć. Ewidentnie coś szwankuje. Może coś z pamięcią zasilaniem, choć radio gra a stacje są w pamięci.

Problem narasta i teraz w zasadzie w czasie jazdy autem radio nie chce wejść w normalny tryb (na początku opisywany przeze mnie problem miał miejsce rzadko). Nie wiem czy ma to związek ale ostatnio po włączeniu zapłonu (a mam FORD POWER) pojawiła mi się kontrolka check engine - ale po zapaleniu zgasła. Wcześniej nie miało to miejsca.

Wyciągnąłem płytę z navi, odłączałem akumulator na kilka minut i nic to nie dało. Boje się że to poważna awaria.

Mają Koledzy jakieś pomysły? Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na wszelkie informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poniżej zdjęcie wykonane po zapaleniu silnika i włączeniu radia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0981.jpg (90.5 KB, 152 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez wyattearp ; 22-04-2015 o 21:55
wyattearp jest offline   Odpowiedź z Cytatem