View Single Post
Stary 17-04-2015, 13:49   #19
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki wybrać silnik przy zakupie?

Jeden woli pączki drugi woli kartofle. Mam atmosferyczne 2.0Pb 136KM w C4 i to ledwo jedzie, w ogóle nie chce się popychać. Miałem kiedyś Fokę z 2.0TDCi, też 136KM i różnica była kolosalna, drastyczna, miażdżąca!
No i gdzie takie malutkie leciutke C4 do wielkiego S-Maxa o powierzchni czołowej kiosku ruchu.

Na papierze to moje C4 robi setkę w 9.2s ale to kompletnie nie istotny parametr jest bo już przyspieszanie 60-100 z IV biegu to pomyłka. Nic się nie dzieje.

Wracając do S-Maxa to 2.0 Duratec dla 95% kierowców będzie za cienki. W porównaniu do 2.0TDCi to jest 185Nm dostępne na końcu skali kontra 320Nm przez dłuższy okres. Dość powiedzieć, że 2.0 TDCi te przynajmniej 185Nm to ma od każdych obrotów.

Co innego 2.0 EcoBoost bo turbo robi już tam swoją robotę i moment jest dosyć wysoki i względnie płasko się rozchodzi. W moich oczach największym problemem EB jest spalanie a przez to marny zasięg. Gwiżdżąc go mocno na autostadzie (200+) Mondeo żłopie ~16 l/100km. S-Max pewnie jeszcze więcej bo cięższy i opór czołowy znacznie większy a to ogranicza zasięg w takich zastosowaniach do marnych 400km. Dieslem idzie przejechać 550. Też szału nie ma ale jednak trochę lepiej.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem