View Single Post
Stary 15-04-2015, 06:27   #13
Ziółas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: Skrzeszew
Model: S-max
Silnik: 2.0 Ecoboost 203 KM + upgrade do 240KM
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jaki wybrać silnik przy zakupie?

Jeżdżę EcoBoostem 2.0, obecnie 240KM. Głównie po mieście (Warszawa). Raz do roku robimy trasę do Chorwacji i z powrotem (w sumie jakieś 3000 km), 2 x do roku trasa na południe kraju, do teściów (około 300 km w jedną stronę), najwięcej po mieście (dojazdy do pracy: 35km w jedna stronę). Rocznie wychodzi 25 000 km. Samochód pali między 10,5 l a 12 l w mieście (zależnie od tego jak cisnę, bo i 13,5 też się zdarzyło), najczęściej wychodzi około 11 l/100 km. W trasie potrafi spalić nieco poniżej 8 l (przy spokojnej jeździe), 7 l przy bardzo spokojnej i 10,5 przy dynamicznej. Zasadniczo ile wlejesz tyle spali... Jestem bardzo zadowolony i nie jeden raz pod światłami zostawiałem zdziwionych właścicieli aut uważanych za mocne i szybkie - miny bezcenne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tej pory nie miałem z silnikiem żadnych problemów. Skrzynie biegów już oswoiłem (Powershift). Jeśli godzisz się z wyższym spalaniem to polecam.
Ziółas jest offline   Odpowiedź z Cytatem