View Single Post
Stary 14-04-2015, 07:45   #51
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil

Ja się jakoś szczególnie może na paramterach nie znam mogę więc odpisać tyllko o odczuciach subiektywnych: auto ciszej pracuje, łatwiej się odpala i spokojniej (tzn. bardziej delikatnie) reaguje przy wyłączniu silnika. Olej to Millers 5W30 XF Longlife ECO. Wymieniany co 12-15 tyś km w zależności jak pasuje pomiędzy jazdą. Przed przejściem na Millersa była płukanaka też Millers i nic się złego nie stało. Od kilku lat wszystko co mam osobiście i w najbliższej rodzinie jeździ na tych olejach (AR, różne VAG, 2 X Fiat, Honda) każdy zauważył poprawę. Jedną z zalet Millersa jest to że ma "firmowych dystrybutorów" których publikuje na swojej stronie, i jest produkowany w jednym miejscu co powoduje że trudniej kupić podróbkę jak w przypadku np. Motula. Tak naprawdę koszty wymiany oleju w ciągu roku przy innych wydatkach na utrzymanie samochódu to nie są duże kwoty (paliwo, OC i AC, naprawy/serwisy, autostrady i parkingi).... Oleju to niech będzie nawet 2 czy 3 razy w roku wymiana to nawet te różne lepsze oleje nie wychodzą jakoś dramatycznie drogo.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem