View Single Post
Stary 13-04-2015, 13:50   #16
tsoban
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2009
Skąd: Aktualnie Finlandia
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: S-MAX model 2015 już jest na polskich stronach forda

Oj Panowie,
Chyba trochę przesadzacie z ta krytyką nadwozia. Fakt ze nie ma rewolucji tylko ewolucja a czy na lepsze czy gorsze to rzecz gustu (a o gustach jak wiadomo ...). Po prostu pierwszy s-max to byl taki kosmos ze teraz trudno będzie ten sukces powtórzyć.

A środek w.g. mnie to duzy postep w stosunku do poprzednika a jesli do tego wyciszyli go jak nowego mondka i dali mu to nowe zawieszenie to będzie fajne wozidelko.

Jedyne co mnie rozczarowało to slaba oferta w silnikach benzynowych:
- Brak powershifta z silnikami benzynowymi (daja standardowy automat);
- Brak 2.0 EB w manualu;
- dosc kosztowne dodatki ktore powinny byc w Titanium standardem;

Dodatkowo przez ostatnie kilka miesięcy próbowałem znaleźć alternatywę dającą podobna przestrzeń połączoną z przyjemnością z jazdy. Testowałem w podobnej klasie VW Sharana ale to stodoła o gracji przystanku autobusowego (o prowadzeniu nie wspomnę), potem downsizing na kombi: Passat, Mondeo, BMW seria5, Volvo v60 (fajnie jeździły ale ciasne). Wreszcie XC60 (wielka bryła ciasna w środku i kiepsko się prowadząca).

Wiec jak nie chce rezygnowac z przestrzeni to pozostaje mi czekac na nowego s-Maxa (kusi mnie tez 5tka lub mondek bo to oba lepiej jezdzily od mojego s-maksia ale rodzina jest na 'nie'- chce przestrzeni!).

Moze Wy macie jakis pomysl na alternatywe, stary superb odpada a nowego nie probowalem, ale jesl ma cos z Passata to ja dziekuje.

Pozdrawiam
tsoban
tsoban jest offline   Odpowiedź z Cytatem