View Single Post
Stary 12-04-2015, 18:44   #2165
darian2168
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 21-02-2015
Skąd: Działoszyce
Model: Mondeo MK3
Silnik: Duratec 2.0 146 KM
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaki sens ma wgrywanie przedliftowego eproma do poliftowych zegarow ?? Jak dziala kontrolka poziomu plynu spryskiwaczy i kontrolka serwisu ?? Nie check engine bo to przedlift ma.
Czy to ma jakiś sens, tego jeszcze nie wiem, ale czytając cały ten wątek znalazłem jedyną słuszną receptę na uruchomienie komputera pokładowego i opcji spalania chwilowego, która wygląda następująco: 1. Wywalenie kasy na wgranie eproma lub nawet całego flasha z innego samochodu nie zwracając uwagi na kalibrację zegarów, inny przebieg itp., 2. Wywalenie kolejnej kasy na aktywację opcji spalania chwilowego IDS-em. Nie uśmiechało mi się takie uszczuplenie portfela, dlatego zabrałem się za to osobiście i okazało się, że wcale nie potrzeba tylu zabiegów, żeby uruchomić te opcje a nawet jeszcze kilka innych ingerując jedynie kosmetycznie w eprom i nie zmieniając fabrycznego oprogramowania zegarów. Po wielu próbach i eksperymentach na zegarach wywnioskowałem, że wszystke funkcje zaszyte są we flashu motoroli, natomiast ich włączanie i wyłączanie realizuje eprom i dlatego zmiana poszczególnych bitów we wsadzie epromu pozwala na włączenie lub wyłączenie danej funkcji. Idąc tym tokiem rozumowania pomyślałem, że zmiana epromu w poliftowych zegarach na stary (oryginalny) mogłaby rozwiązać problem ogrzewania przedniej szyby w przedliftowych autach. Niestety w mojej okolicy nie ma nikogo z przedliftowym autem na którym możnaby to przetestować. Wiem, że wielu kolegów z forum boryka się z tym problemem i dobrze byłoby znaleźć lekarstwo na tę przypadłość.
darian2168 jest offline   Odpowiedź z Cytatem