View Single Post
Stary 02-04-2015, 11:00   #26
xxxxx440
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 16V ZETEC +LPG STAG 4
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Cytat:
Napisał r0m4n27 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Panowie miałem problem z falującymi obrotami na jałowym, wymieniłem krokowca (zamiennik za 160zł) i wszystko było spoko ale po 2-ch miesiącach jazdy na nowym krokowcu, pojawil się problem gaśnięcia auta po wciśnięciu sprzęgła. Czyściłem przepustnice, przepływomierz jest OK tak jak czujnik położenia przepustnicy.. kable zapłonowe są ok świece też i alternator również jest OK napięcie na odpalonym silniku jest ok 14,8v
Co może być przyczyną gaśnięcia na jałowym? Znowu krokowiec? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie mam już pomysłów....
Tak jak kolega "CzerwonaMalyna" wyżej napisał wężyk odpowietrzenia skrzyni korbowej lub zawór od tego wężyka. Ewentualnie sprawdził bym jeszcze raz czujnik położenia przepustnicy.

Bump: Mam jeszcze takie pytanie. Jak wygląda od tyłu zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej ta która wchodzi w silnik. Czy ta blaszka powinna dochodzić do końca zaworku czy być gdzieś w połowie?
xxxxx440 jest offline   Odpowiedź z Cytatem