View Single Post
Stary 15-03-2015, 19:08   #27
smietan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-12-2014
Model: C-max
Silnik: 1.8 PB 125km
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Podwyższone i falujące obroty - co może być przyczyną?

Witam,

opowiem o moim przypadku : falujące obroty na biegu jałowym od 400 do 2000 i czasem zgasł silnik.

Zacząłem od wymiany świec niestety nie pomogło ale i tak był na nie czas do nowości nie wymieniane a autko z 2007 roku.

Następnego dnia zabrałem sie za demontaż przepustnicy.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepustnica prawie czysta(przebieg 90 tys) ale i tak wypucowałem, ślniczek krokowy idealnie czysty wieć nic nie ruszałem.

Podczas demontażu zauważyłem że na rurce dolotu powietrza do przepustnicy od strony filtra powietrza jest na garbie dziurka ( oczyściłem podgrzałem i zalepiłęm izolacją samowulkanizującą )

I możliwa ostatnia przyczyna zagęta rurka od slnika do filtra powietrza ( nie znam się ale to jakiś powrót) wyprostowałem rurke poprowadziłem troszkę inaczej żeby sie nie zaginał i zamontowałem.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wszystko złożyłem i jazda próbna ..... gra i buczy nie wiem która z usterek była przyczyną w każdym razie pomogło dla chętnych moge przesłać fotki.

pozdrawiam
smietan jest offline   Odpowiedź z Cytatem