View Single Post
Stary 15-03-2015, 16:32   #29
paxtonix
ford::beginner
 
Avatar paxtonix
 
Imię: Oluś
Zarejestrowany: 12-11-2012
Skąd: Opole PL
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Jaki interfejs ELM - dla Forscan i ELMConfig

Dobra po chwilowej nieobecności zaopatrzyłem się w Viakena. ( był mały problem z wysyłką do Niemiec spowodowany przez WER Zabrze Bo celniki muszą w każdą dziurę zaglądać ale w końcu się udało.)

Efekty takie same jak przy moim starym ELM327 czyli pożądanego efektu nie mam. O tyle lepiej że ELMConfig na viakenie odpala tylko:

Nic poza odczytaniem konfiguracji z BCM i IPC innego się nie da zrobić. Nie mogę nic zaprogramować czy pozmieniać w ustawieniach auta. Próbowałem nawet z najnowszą wersją ELMconfig 0.2.16c ale nic z tego.

Najbardziej zależało mi na wykasowaniu pamięci o zdarzeniu RCM a tu koledzy mi mówią że się nie da żadną wersją w mondeo (tylko FF/kuga/Cmax) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(rozpisałem się na ten temat TUTAJ) No szkoda..

Ale boli mnie tez że konfiguracji nie da się pozmieniać. Interesowało mnie aby przy zamykaniu auta składały się lusterka i zamykały szyby Bo u mnie to nie działa w ogóle.. nawet tzw. automatyczne otwieranie i zamykanie szyb nie działa muszę cały czas trzymać przełącznik żeby zamknąć ( z pilota też nie działa ani otwieranie ani zamykanie ) Kiedyś działało ale przy wymianie rozrządu odpięli aku i od tamtej pory te 2 funkcje nie działają..

Nie powiem bo bardzo przydatne funkcje czasem jak zapomnę zamknąć szyby to muszę się wracać do auta bo z pilota nie hula

Dla tego zmieniam strategię.. Jaki interfejs do 500Euro polecacie by działał z Fordem i miał możliwość aktualizacji oprogramowania do nowszych wersji Myślałem nad tym IDS-em z Allegro ale to taka zabawka z ryżowego kraju na chipsecie Sony i raz działa a raz nie.. Znając moje szczęście u mnie nie zadziała..
paxtonix jest offline   Odpowiedź z Cytatem