View Single Post
Stary 09-03-2015, 18:55   #11
marjarkaz
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-02-2015
Skąd: Pomorze
Model: Ka MK2
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dozbrojenie w centralny zamek

Jak wygląda sterowanie w oryginale niestety nie wiem ale kupiłem zamki, pomierzyłem, zamontowałem a opis może komuś sie przyda ( koszt dozbrojenia to ok 200zł za zamki oryginalne uzywane i 100 za centralkę - mam teraz centralny z pilota i alarm za jednym zamachem).

Do rzeczy:
Nie są to zamki które bez centrali będą w stanie sobą sterować ( jak w zamkach typu master...)

Można jednak wymienić zamki i dodać standardowa centralkę która będzie sterowała centralnym za pomoca pilota ( sterowanie bezpośrednio silniczkami w zamkach piny 1 i 2). Wówczas CZ z kluczyka nie działa...
Piny pozostałe można uzyć np do alarmu lub sterowania dodatkowego układu sterujacego centralym zamkiem... ( np z kluczyka)

Rozkład pinów w załączniku:
pin 1 i 2 - podłączony silniczek - zamyka otwiera w zależności od polaryzacji ( + przy 2 zamyka, + przy 1 otwiera CZ)
pin 3 zwiera się z pinem 4 kiedy otwarte sa drzwi
( ja uzyłem do włączenia alarmu, kiedy ktoś otworzy bez poprzedniego otwarcia centalnego z pilota)
pin 5 zwiera się z pinem 4 kiedy CZ jest otwarty, kiedy jest zamkniety wytępuje ok 1kOhm pomiedzy pinami...

Moze taki opis przyda się również tym którym coś z CZ szwankuje....

PS Niestety orginalna wiązka w drzwiach posiada wszystkie przewody czarne, te od silniczka są jedynie grubsze...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 337 piny.jpg (2.0 KB, 144 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez marjarkaz ; 09-03-2015 o 19:00 Powód: dodanie załącznika
marjarkaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem