Temat: [C-MAX 2003-2007] Schemat spryskiwaczy reflektorów
View Single Post
Stary 02-03-2015, 23:49   #1
bayerp
ford::beginner
 
Avatar bayerp
 
Zarejestrowany: 20-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: brak :(
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 33
Domyślnie Schemat spryskiwaczy reflektorów

cześć
Niedawno miałem stłuczkę, kobieta na światłach nie trzymała hamulca i z niemałą siłą stoczyła się na mnie, w wyniku czego miałem połamany grill, zderzak, delikatnie maska nagięta, pęknięty zaczep reflektora ksenonowego, niedziałające czujniki parkowania oraz niedziałające spryskiwacze reflektorów. Po moich obliczeniach postanowiłem auto dać do naprawy do ASO Forda na koszt OC sprawcy.
Dziś auto odebrałem z nadal niedziałającymi spryskiwaczami. Mechanik oraz szef serwisu upierają się, że spryskiwacze nie będą działały, ponieważ mam urwane ramię od czujnika poziomowania w prawym przednim kole. Od momentu zakupu auta (czerwiec 2014) ramienia od poziomowania w prawym przednim kole nie mam, lecz spryskiwacze reflektorów działały bez zarzutu. Wg mnie i tego co zdołałem przeczytać na forum oraz w internecie, to nie ma nic wspólnego z tym że czujnikiem, ale ASO wie lepiej i uważają, że ich okłamuję.
Chciałbym się zapytać, czy ktoś widział/posiada schemat układu spryskiwaczy reflektorów, tak abym mógł się tym podeprzeć przy udowadnianiu swojej racji? Może ktoś ma inny pomysł jak z tymi panami rozmawiać?
Pozdrawiam
bayerp
bayerp jest offline   Odpowiedź z Cytatem