Temat: [C-MAX 2003-2007] Odma - wycieki
View Single Post
Stary 24-02-2015, 20:51   #30
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Odma - wycieki

Wyciek w miejscu nr 1 spowodowany jest prawdopodobnie nie trzymającym, bądź przekoszonym oringiem. Oring kosztuje poniżej 1PLN, tylko trzeba sobie wyjąć stary na wymiar i dopasować coś odrobinę większego, żeby ciasno wchodził.

Wyciek w miejscu nr 2 spowodowany jest ... któż by zgadł - uszkodzonym/sparciałym oringiem, który siedzi na rezonatorze właśnie (to ten plastik, który wchodzi do turbo, a z drugiej strony nachodzi na niego rura.

Olej w miejscu nr 3 spowodowany jest konstrukcją odmy w silniku 1.6HDi/TdCi. Ten Typ Tak Ma niestety.

Wymiana pokrywy zaworów niewiele pomoże i są to pieniądze wyrzucone w błoto, chyba, że pękła membrana, która znajduje się pod tym jakby kapslem na zatrzaski, co da się rozpoznać po tym, że spod kapsla wydostaje się olej.

Konstrukcja tej pokrywy zaworów, która jednocześnie jest odmą, czyli odpowietrzeniem skrzyni korbowej jest prosta jak budowa cepa i oprócz tej membrany tam naprawdę nie ma się co zepsuć.

Co do kupowania tego króćca za 130PLN mój patent kosztował mnie jakieś 4.
Na zdjęciu wersja prototypowa z kółka od kluczy oraz materiał na wersję docelową. Kombinerki, obcęgi i pół godziny zabawy. Idealnie się ściąga/zakłada, nie spada i nie łamie się zimą.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_1339.JPG (39.8 KB, 205 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20150111_132731.JPG (32.2 KB, 131 wyświetleń)
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem