View Single Post
Stary 06-02-2015, 16:09   #66
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Nowy model - wrazenia z uzytkowania

Pojeździłem dzisiaj 30min nowym Mondkiem Titanium 1.6TDCi z bardzo dobrym wyposażeniem. Przesiadłem się bezpośrednio z Mk4 i po odpowiednim ustawieniu fotela (półskóra) nie czułem żadnego dyskomfortu. Poza tym ogólne wrażenie przestrzenności jest identyczne jak w Mk4. Jakość materiałów to sprawa dyskusyjna, bo jest miejscami gorzej niż w Mk4 a miejscami lepiej. Ogólne wrażenie jakościowe raczej pozytywne. No i ktoś miał obawy, że tunel może przeszkadzać podczas jazdy = wbijać się w prawą nogę. Nic z tych rzeczy - a nogi mam długie i raczej kościste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z rzeczy które mi się podobały, a które nie były omawiane wcześniej:
1. Silnik - niby tylko 1.6 115KM ale według mnie żwawszy niż mój 1.8TDCi 125KM. Zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie.
2. Wreszcie prawidłowe umiejscowienie lewarka skrzyni biegów - teraz opierając wygodnie rękę na podłokietniku bez problemu sięgam lewarka. W Mk4 muszę przesunąć łokieć do przodu.
3. Ogólne wyciszenie i komfort - mój Mk4 się nie umywa - ale ja mam 1.8TDCi i sportowe zawieszenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z rzeczy które mi się nie podobały:
1. Zegary - według mnie kompletnie nieczytelne. Żeby zobaczyć z jaką prędkością jadę i ile obr/min ma silnik musiałem się naprawdę przyglądać.
2. Brak fizycznych przycisków sterowania nawiewem (na nogi, szybę itp.). Wszystko to poukrywane jest w ekranie dotykowym przez co jest dużo mniej intuicyjne.
3. Sam ekran dotykowy powinien być bardziej responsywny.
siebek jest offline