View Single Post
Stary 03-02-2015, 21:54   #8
daabbeer
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Wawa
Model: S-Max, Focus II hat.
Silnik: 2.0 TDCi, 1.6 benz.
Rocznik: 2010, 2005
Postów: 105
Domyślnie

Pakiety dealerskie są chyba bezkonkurencyjne. Na potwierdzenie pewna historia...
W ubiegłym roku zadzwoniła do mnie "Pani Infolinia" bezpośrednio od ubezpieczyciela (Generali) i zaproponowała odnowienie kończącej się wkrótce umowy w promocyjnej cenie - uwaga! - prawie +1000PLN więcej niż w ubiegłym roku. Trochę mnie to zdziwiło - samochód o rok starszy, żadnej szkody po drodze a tu taka podwyżka. Myślę sobie - czas poszukać nowego ubezpieczyciela. Na moje watpliwosci Pani Info stwierdziła, że może fikcyjnie (!) wpisać we wniosku, że posiadam inne ubezpieczenia w Generali, to będzie dodatkowa zniżka. Poprosiłem o ofertę na maila. Było taniej, ale bez szału - nadal ponad +500 niż rok wcześniej.
Skontaktowałem się z PGD (gdzie zawierałem wcześniej umowę ) poprosiłem o ofertę. I co? Dostałem porównywalną z ubiegłoroczną, czyli taniej o prawie 500 PLN niż ta po zniżkach bezpośrednio w infolinii.
Myślałem, że Pani Infolinia to jakiś pośrednik, ale nie! W mailu jak byk stało - "Generali - Departament Sprzedaży Bezpośredniej ".
Próbowałem znaleźć inne oferty u znajomego brokera - znalazł jedną tańszą, ale z gorszymi OWU.
Dodatkowo - w ubiegłym roku naprawiałem szybę. Myślałem, że mam opcję AutoSzyby, ale infolinia przekonała mnie że nie mam. Naprawiłem z własnej kieszeni (drobna w sumie rzecz - 130 PLN). Zawierając nowe ubezpieczenie poprosiłem o tą opcję i co? Nie ma czegoś takiego, ale zostałem poinformowany, że w pakiecie dealerskim mogę naprawić szybę z AC i nie tracę zniżek. "Bo z AutoSzyby nie naprawiają oryginałem, tylko odpowiednikami innych producentów". A infolinia ani pary na ten temat nie puściła...
I jeszcze "zapomnieli“ mi powiedzieć, że do utraty zniżek bierze się pod uwagę tylko szkody na ubezpieczanym aucie. Inne nie mają ma to wpływu.

Przepraszam jeśli było przydługo...
daabbeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem