View Single Post
Stary 03-02-2015, 19:36   #1737
Henryk M
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Model: Focus
Silnik: 1,8 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 0
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - po raz kolejny.

Dołączam się do tego tematu ponieważ dopadł mnie również syndrom migającej kontrolki świec żarowych. Posiadam focusa 115 KM z 2002r kombi po liftingu, na liczniku 220 tys. km.

Objawy:
przy ciepłym silniku po przejechaniu 30 -50 km i zgaszeniu silnika nie można go ponownie uruchomić. Mruga kontrolka świec żarowych, rozrusznik kręci. Gdy silnik ostygnie przestaje migać kontrolka świec żarowych i samochód odpala bez problemów.
Gdy zrobię 2-5 km silnik pali bez problemu nawet gdy jest ciepły.

Zgodnie z diagnozą serwisu Forda została wymieniona dwumasa. Zamontowano zestaw firmy LUK -> dwumasa, sprzęgło i wyprzęgnik. Naprawiono również rozrusznik. Nic się nie zmieniło. Na ciepłym silniku objawy bez zmian gdy ostygnie silnik pali bez problemu.

Po przestudiowaniu forum i opisanych przypadków wszystko wskazywało na czujnik wałka rozrządu -> gdy "ciepły silnik i nie pali - uszkodzony czujnik wałka rozrządu".
Wymieniłem czujnik. Nic się nie zmieniło. Gdy silnik ciepły nie pali gdy ostygnie "na zimnym silniku" pali bez problemu. Kiedy samochód nie jest używany przez tydzień pali bez problemu.

Ostatnio 2 krotnie przy ciepłym silniku kiedy nie mogłem odpalić silnika "mrugała kontrolka świec żarowych" wyjąłem wtyczkę od czujnika wałka rozrządu i ponowie ją włożyłem. Przestała mrugać kontrolka i silnik odpalił bez problemów.

Może ktoś miał podobny przypadek i znalazł rozwiązanie proszę o informację co powinienem sprowadzić, a może wymienić.
pozdrawiam
Henryk M jest offline   Odpowiedź z Cytatem